Warsztaty gry na instrumentach dętych dla dzieci i młodzieży

  • Czytany 6324 razy

 

IMG 3282

 

Zapraszamy dzieci i młodzież do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Młodzi instrumentaliści rozpoczynającym swoją przygodę z orkiestrą udostępniamy instrument. Korzystają z możliwości bezpłatnej nauki gry na wybranym instrumencie oraz biorą udział w zajęciach prowadzonych w sekcjach i całym składzie orkiestralnym. Członkowie orkiestry mają możliwość realizowania swoich pasji i talentów muzycznych zyskując wrażliwość, sumienność i obowiązkowość przy jednoczesnej edukacji i dobrej zabawie. Jako Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu pragniemy, aby w niedalekiej już przyszłości Młodzieżowa Orkiestra Dęta stanowiła ważny element promocji lokalnych walorów i tradycji. Są już pierwsze efekty, kilka koncertów podczas lokalnych wydarzeń kulturalnych w Gminie Nowogrodziec.

Zespół działa, jako sekcja dęta przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, jego członkowie uczą się teorii i praktyki gry na instrumentach dętych od podstaw.

Warsztaty muzyczne nauki gry na instrumentach dętych odbywają się w każdy czwartek od godz. 16.00 w sali muzycznej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. W tym czasie można porozmawiać instruktorem Arturem Nowakiem, sprawdzić predyspozycje przyszłego muzyka. Artur Nowa jest doświadczonym muzykiem grającym  na puzonie od wielu lat z różnymi polskimi orkiestrami i symfonicznymi. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Jazzu. Na co dzień związany z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze.

Chcemy, aby orkiestra prezentowała się podczas koncertów, świąt państwowych i kościelnych, a także podczas wszelkiego rodzaju imprez w naszym regionie i poza nim. Udział w orkiestrze dętej to wyzwanie, ale także wspaniała przygoda.

Osoby chętne proszone są o kontakt z sekretariatem Gminnego Centrum Kultury i Sportu
w Nowogrodźcu pod nr tel. 75 731 63 98

Zajęcia bezpłatne

Jeśli jesteś zainteresowany nauką gry zapraszamy serdecznie !

 

Masz ciekawe pomysły? Chcesz się nimi z nami podzielić? A może chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach?