Spotkanie dla najmłodszych w Filii Bibliotecznej w Gierałtowie!

  • Czytany 1083 razy

21 kwietnia 2016 r. filię biblioteczną w Gierałtowie odwiedziły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Gierałtowie. Na początku spotkania z racji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich porozmawialiśmy na temat prawa autorskiego, a konkretnie czym ono jest. Następnie dzieci miały za zadanie uważnie wysłuchać czytanej im bajki pt. "Dokąd słońce chodzi w nocy?", ponieważ na tej podstawie musiały wykonać kolejne wyzwanie. Jak się okazało, tematyka bardzo zainteresowała małych czytelników. Czy to Ziemia się kręci, a może Słońce ucieka na inną planetę? To tylko kilka z wielu pytań, które pojawiły się tego dnia ze strony energicznej grupy. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, a każdy przedszkolak dowiedział się, w jaki sposób nastaje dzień i noc.

Nadszedł czas na zadanie główne. W związku z wcześniej wspomnianym świętem, wszystkie dzieci rozpoczęły swoją książkę! Na początku musiały zadecydować co ma widnieć na okładce ich dzieła oraz jaki ma mieć kolor. Jedni zdecydowali, że jeśli to ich książka, to oni będą na okładce. Inni zainspirowani brykającym Tygrysem z bajki narysowali jego, zaś pozostali kierowali się swoimi zainteresowaniami. Nie ma książki bez treści oraz kartek, więc należało ją zapełnić. Uczestnicy wykonali ilustrację do wysłuchanej bajki.

Dzieci na każdym spotkaniu w bibliotece, po przeczytanej bajce, będą uzupełniać kolejnymi rysunkami swoją książkę.

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

Masz ciekawe pomysły? Chcesz się nimi z nami podzielić? A może chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach?