Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec rozstrzygnięte

  • Czytany 3720 razy

Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec rozstrzygnięte

W niedzielę 18 października 2015 roku w sali Wiejskiego Domu Kultury w Wykrotach, o godzinie 14.00, odbyły się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec. Jest to impreza cykliczna, na stałe zapisana w kalendarzu imprez gminnych i co roku odbywająca się w miesiącu październiku w Wykrotach.
Przybyłych uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe a mianowicie: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz open, obowiązywał dodatkowo podział na panie oraz panów. Całe zawody składały się z siedmiu partii po 10 minut w każdej partii dla zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem Mistrzostw czuwał sędzia główny Pan Romuald Jankiewicz a z ramienia organizatora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu stronę techniczną i organizacyjną przygotował Pan Maciej Felczyński.


W wyniku przeprowadzonych gier w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali:
1. Szkoła podstawowa dziewczęta: Marta Szewczyk z Wykrot.
2. Szkoła podstawowa chłopcy: Maciej Stupiec z Czernej.
3. Gimnazjum dziewczęta: Jagoda Kupracz z Bolesławca.
4. Gimnazjum chłopcy: Marcel Sas z Bolesławca.
5. Open panie: Grażyna Stroczyńska z Gościszowa.
6. Open panowie: Jakub Kaczmarczyk z Lubina.
Łącznie w zawadach wystartowało 21 zawodniczek i zawodników z Wykrot, Czernej, Gościszowa, Bolesławca, Wartowic, Żeliszowa i Lubina. W trakcie zawodów uczestnicy mogli oglądać wystawę prac plastycznych o tematyce szachowej autorstwa Martyny Świca z Bolesławca.


Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Przygotowano również zarówno dla zawodników jak i kibiców drobny poczęstunek.
Zwycięzcom gratulujemy sportowego wyniku a wszystkim przybyłym na zawody dziękujemy za udział w Mistrzostwach.

GALERIA...

Masz ciekawe pomysły? Chcesz się nimi z nami podzielić? A może chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach?